koronavirüs tedavisi c vitamini
korona c vitamini
Coronavirüs

Corona virüs tedavisinde yüksek dozda C vitamini kullanımı

Dünyaya yayılan corona virüs salgınına karşı önlemler alınmaya devam ediyor. Uzmanlar corona virüse karşı bağışıklık sistemini güçlendirmenin önemini vurguladı. Özellikle vitaminler bağışıklık sistemini güçlendirmede büyük rol oynuyor. Yüksek dozda vitamin C tedavisinin uzun yıllardır dünyanın çeşitli ülkelerinde kanser hastalarında ve akciğer hastalarında kullanılan bir tedavi olduğunu belirten doktorlar, corona virüs hastalarının tedavisinde de kullanıldığını söyledi.

 

BÜTÜN DÜNYA YÜKSEK DOZ C VİTAMİNİNİ KULLANIYOR

İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Demiray, “C Vitaminin dozunu arttırdığınızda farmokolojik bir etki ilaç etkisi ortaya çıkıyor. Yüksek dozda C vitamini genetik yapınızın şekillenmesine kadar rolü olan bir vitamindir. Viral enfeksiyonlarda akciğeri koruduğu gösterildi.

Çin’den iki tane doktorun 50 orta ağır koronavirüs hastasının üzerinde yaptıkları çalışmalarda hiç ölüm bildirilmedi. Koronavirüste kullandığımız hiçbir ilaç kanıtlanmış bir bilgiye sahip değil. Koronavirüs tedavisinde bütün dünya yüksek doz C vitaminini kullanıyor. Bizde de kullanılıyor. Sağlık Bakanlığımız bir ay önce koronavirüs ile ilgili ilk vakalar çıktığında hemen Sağlık Bilimleri Üniversitesini arayarak elimizde bütün ürünleri aldı ve hastanelerine dağıttı. “şeklinde konuştu.

YAN ETKİNİZİ AZALTIR

Demiray, “Hangi ilaç kombinasyonunu seçerseniz seçin bunların içinde c vitamini rol alır, yan etkinizi azaltır, etkinliğinizi arttırır, hiç ilaç etkileşimi yoktur, ilave yan etkisi olmaz. Bu kadar güvenli bir vitamindir. Ülkemizde bir aydır koronavirüs hastalarında kullanılıyor. Sağlık Bakanlığının tedavi skalasında da yer alıyor. ” şeklinde konuştu.

“AKCİĞER BULGUSU OLAN HASTALARA UYGULANMASI GEREKİYOR “

Demiray, “Sağlık Bakanlığına şu ana kadar yaklaşık 20 bin şişe 15 gram olarak Vitamin C verildi. Bir hasta için 15 – 25 gram civarında 5 – 7 gün gibi bir tedavi öneriyoruz. Bir hasta için günde 2 kere uygulamadan 14 – 15 şişe yeterli olacak diye düşünüyoruz. Bütün hastalara yetecek kadar vardır. Çünkü evde geçiren basit hastalara verilmesine gerek yok. Hastanede yapılması gereken bir tedavi yöntemi ve hastanede yatırılarak yapılacak tedavilerde kullanılıyor. Akciğer bulgusu varsa ve hastayı hastaneye yatırmayı düşünüyorsanız bunu uygulamanız lazım.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir