Saç

Güncel saç ekimi fiyatları

Saç ekimi operasyonları yaptırmayı düşünen kişilerin aklındaki ilk sorulardan bir tanesi, saç ekimi işleminin fiyatıdır. Saç ekimi fiyatları, birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Ülkemizde, genel anlamda saç ekim operasyonlarının maliyet ve kalite endeksi, dünya standartlarının üzerindedir. Ancak saç ekimi fiyatları, herkesin bütçesine uygun olmayabilir, ihtiyaç duyulan operasyon detaylarına göre uygun ya da yüksek maliyetli gelebilir. İçeriğimizde İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere, Türkiye’de saç ekim kliniklerinin işlem türlerine göre talep ettikleri ortalama operasyon maliyetlerini sıraladık. Saç ekim fiyatları neye göre değişir, hangi saç ekim operasyonunun maliyeti daha yüksek, sizler için inceledik.

Saç ekimi fiyatını belirleyen en önemli faktör: Ekim tekniği

Saç ekiminde, günümüzde birçok farklı teknik uygulandığı için, fiyat skalası genişlemiştir. Geçmiş yıllarda popüler olan teknikler, günümüzün modern teknikleri arasındaki seans ve uygulama farklılıkları, fiyatı belirleyen en önemli kriterdir. Farklı saç ekim tekniklerine göre, değişen ve 2020 yılı güncel saç ekim fiyatları için değerlendirebileceğiniz saç ekim yöntemleri ve fiyatları şu şekildedir:

Saç ekim yöntemleri ve fiyatları

FUE saç ekim yöntemi: 3.500 lira ile 15.000 lira arası

PRP’li FUE saç ekimi: 3.500 lira ile 16.000 lira arası

MEGA saç ekimi: 5 bin lira ile 20 bin lira arası

Robotik destekli saç ekimi: 12 bin lira ile 25 bin lira arası

Saç ekim fiyatını değiştiren faktörler

Saç ekim fiyat aralıkları, saç ekim kliniklerinin fiyatlarına göre değişmektedir. Ancak en önemli belirleyicilerden bir tanesi de, saç dökülmesinin durumudur. Ekilecek greft sayısı, seans sayısını ve operasyonun uzunluğunu ifade eder ve fiyata yansır. Bu nedenden ötürü, saç ekim tekniği kadar, kaç greft saç ekileceği de önemlidir. Fiyatı değiştiren en önemli faktörlerden bir tanesi de operasyonun başındaki doktordur. Deneyimli doktorların saç ekim fiyatları daha yüksek olmaktadır. Saç ekim alanında en popüler ülkelerden birisi olan Türkiye’de, yurt dışından gelen ve saç ekimi talep eden kişiler ile ilgilenen birçok deneyimli, önemli Türk doktor bulunmaktadır ve istedikleri fiyatlar görece yüksektir.

Saç ekimi fiyatını hangi kriterler etkiliyor?

Saç ekiminde greft sayısı, doktor, ekim tekniği dışında bazı faktörler de saç ekim operasyonunun maliyetini etkilemektedir. Uygun fiyatlı saç ekim operasyonu düşünüyorsanız, aşağıdaki faktörleri de göz önünde bulundurarak ilgili kliniklerden teklif isteyebilirsiniz:

Uygulanacak teknik: Saç ekim tekniğinde, robotik gibi yenilikçi teknolojiler kullanan kliniklerin talep ettikleri ücretler daha yüksek olmaktadır. FUE gibi klasik, geçmişte de kullanılan yöntemlerle ise daha uygun fiyatlı saç ekim operasyonları yapılabilmektedir.

Ekilecek greft sayısı: Tekniğin ardından en önemli fiyat kriteri, kaç greftin ekileceğidir. Ekilecek greft sayısı ve yapılacak seans, saç ekim operasyonunun süresini ve operasyonun fiyatını doğrudan etkiler.

Şehir: Lokasyon kriteri, saç ekim operasyonlarında en önemli etkenlerden biridir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi merkezlerde saç ekim operasyonlarında yüksek fiyat sunan yerler olduğu gibi, rekabetten ötürü daha uygun fiyata hizmet veren, ucuz saç ekim operasyonu yapan sağlık merkezleri de vardır.

Hizmet: Saç ekimi, artık Türkiye’nin sağlık turizminin bir parçası. Lüks hizmet de bu kapsamda otel paketi, lüks araçlarla transfer gibi saç ekim operasyonda yer aldıkça, fiyatı etkileyen bir kriterdir.

Saç ekiminde hangi yöntem tercih edilmeli?

Saç ektirmeye karar verdiyseniz ve saç ekim tekniklerine göre fiyat araştırıyorsanız, yenilikçi model, en son teknik gibi iddialı pazarlama cümlelerine hemen aldanmamanızı öneriyoruz. Zira sağlık alanında yapılan yeniliklerin kabul görmesi, oturması zaman almaktadır. Klasik tekniklerin maliyeti düşük gelse de, bunu kesinlikle kalitesiz olarak görmemelisiniz. Klasik ve eski teknik olan FUE yöntemi, günümüzde hala en geçerli saç ekim teknikleri arasındadır. Robotik destekli, bilgisayarlı bir şekilde uygulanan robotik FUE de geçerli, iyi sonuç veren bir yöntemdir.

Saç ekimi fiyatı almadan önce bilmeniz gereken önemli detaylar

Saç ekimi operasyonu öncesinde, farklı kliniklerden ve estetik merkezlerinden fiyat almadan evvel bazı konularda bilgili ve dikkatli olmanız önemlidir. Size sunulan tekliflerde, gözünüzden kaçırabileceğiniz bazı detaylar, düşündüğünüz kalitede bir hizmet almanızı engelleyebilir. Saç ekim operasyonlarında aşağıdaki konulara dikkat etmelisiniz:

Tek seferde 4000-4500 greft üzerinde saç ekimi uzmanlar tarafından sağlıklı bulunmamakta ve tavsiye edilmemektedir. Size sunulan tekliflerde, bunu göz önünde bulundurun.

Saç ekimi fiyatları, size içeriğimizde sunacağımız ortalama fiyat aralıklarının dışında ise, dikkatli olun ve işletme hakkında internetten saç ekimi yaptıran kişilerin yorumlarını inceleyin.

Hiçbir klinik, size garanti belgesi gibi bir belge sunamaz, bazı klinikler reklam amaçlı ya da fiyatlarda şişirme amaçlı garanti belgesi sunabilmektedir ancak bu konuda olduğu gibi, sağlık ve estetik alanında hiçbir konuda garanti belgesi sunulamamaktadır.

Saç ekimi sonrasında bazı işletmeler, yüksek fiyatlarda şampuan satışı yapmaktadır. Saç ekimi sonrasındaki süreçte belli şampuanlar kullanılabilir ancak bunlar, doktora danışılarak anılması gereken tavsiyelerdir. Ticari kaygılar ile size yüksek fiyatlı şampuan ya da benzeri bakım ürünleri satılmasına izin vermemenizi öneririz.

Ortalama saç ekim operasyonu maliyeti ne olur?

Tekniklere göre ve kliniklerin uyguladıkları modellere göre saç ekim operasyonu maliyetini sizlerle paylaştık. Türkiye’de şehirlere, doktorlara, tekniğe ve uygulanacak olan ekim miktarına göre değişiklik gösteren saç ekim operasyonunun maliyeti ortalama olarak, 3-4 bin liradan başlamakta ve 15-20 bin liraya kadar çıkmaktadır. Saç ekim operasyonu konusunda fiyat araştırması yaparken, kliniklerin web sitesine giderek teklif alabilirsiniz. Fiyatlarını açık olarak yazmayan saç ekim merkezleri, Whatsapp üzerinden ücretsiz ve hızlı bir şekilde fiyat verebilmektedir, aynı zamanda destek olabilmektedir. Siz de farklı klinikleri araştırarak, internetten fiyat alabilirsiniz.

Fiyat dışında doktor, sağlık merkezi, uygulanan teknik ve saç ektirmiş müşterilerin yorumları da incelemeniz gerekenler arasındadır. Şikayetvar ya da diğer şikayet platformlarında, saç ekimi konusunda daha önceki kişilerin yorumlarını, şikayetlerini inceleyebilir ve aklına takılan tüm sorularını doktorunuza sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir