Genel Sağlık

Gaz Sorununun Doğal Çözümleri

Gaz sorunu günümüzde pek çok insanın temel sorunları arasında yer almaktadır. Tedavileri oldukça zor olan gaz sorunları karın ağrılarına ve şişkinliklere neden olabilirler. Sindirim sisteminde bulunan bakteriler ve mayalar tarafından üretilen ve yellenme denilen olaya neden olan bağırsak gazları, kişileri oldukça rahatsız eder. Ses ve kokunun eşlik ettiği nu durum, şişkinliğin getirdiği utanç verici duruma neden olabilmektedir.

Gazlar, pek çok insanın hayatında yer alan ve toplumda artık normal olarak karşılanabilen bir rahatsızlık çeşididir.. Midede ve bağırsak da kimyasal gazların birikmesi ile ortaya çıkan bir sindirim durumudur bu durumdur. Gazla, ya ağız yolu ile vücuttan atılır yada anal yolla vücuttan atılabilmektedir. Gayet normal olan bu durum kişilerin dengesiz beslenmeleri, dengesiz bağırsak hareketleri ile ortaya çıkmaktadır. Gaz çıkarmanın temelinde yatan sebepler bulunmadan tedavisi mümkün olamamaktadır. Gıdaların çözümlenmesi esnasında çıkan gazlar, yeme içme esnasında alırı derecede hava yutma ile ortaya çıkan rahatsızlıklardır. Gazlarda daha çok oksijenler bulunmaktadır ancak pek nadir olsa da karbondioksitlerde bulunabilmektedir. Gaz çıkarma sorunları, genellikle erkeklerde görülmektedir. Ancak kadınlarda da görülmesi normaldir.

Gazın en önemli tedavi yöntemi, gaza neden olan besinlerin tüketiminin azaltılması olsa da bitkisel ve doğal yollarla tedavi edilen gaz şekilleri de vardır.

Gaz sorununu gidermede kullanılabilecek doğal çözümler şunlardır;

Bir bardak ılık su içerisinde bir tutam şeytantersi, bir tutam kaya tuzu ve yarım tatlı kaşığı zencefil bitkisi karıştırılarak içilmelidir.

Yemekten önce limon suyuna koyulan taze zencefillerin yemekten hemen sonra içilmesi.

Bir tatlı kaşığı dereotu tohumu ile bal karıştırılır ve içilir.

Yemeklerden sonra taze nanelerin tüketilmesi gerekmektedir.

Nane çayı içmek, bir bardak suya damlatılan iki damla nane yağı gaz sorununu hafifletecektir.

Yemeklerden sonra anason çayı içilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir