Kadınca

İnce Dudaklar için Makyaj Önerileri

Yüz hatlarını daha belirgin ve çekici gösteren dolgun dudaklara herkes sahip olmak ister. Eğer ince dudaklara sahipseniz üzülmeyin. Makyajınızda yapacağınız minik dokunuşlarla siz de dolgun görünümlü dudaklara sahip olacaksınız.

Öncelikle unutmamanız gereken bir şey var. Mat renklerde ve koyu renklerde süreceğiniz rujlar dudaklarınızı olduğundan daha ince gösterecektir. Bu nedenle eğer ince dudaklara sahipseniz ruj seçiminiz her zaman canlı ve parlak renklerden yana olmalıdır.
Rujunuzu dudağınızın orta kısmına daha koyu bir tonda çevresine ise daha açık renk tonlarında sürmeniz halinde dudaklarınız daha dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Rujunuza ek olarak piyasada neredeyse her markada bulunan dudak dolgunlaştırıcı kremler de sizin için faydalı olacaktır.

Rujunuzu dudağınıza uyguladıktan sonra ruj renginizin birkaç ton koyusuyla dudağınızın dış çizgisini vurgulamanız da dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir. Dudağınızda var olan kalem izini kullanmak için fırçalar ya da pudra kullanabilirsiniz. pudra yardımıyla kapatılan kalem çizgileri rujunuzun dudağınızda daha doğal görünmesini sağlayacaktır.
Koyu renk rujlar gibi, kurumuş ve çatlamış dudaklar da solgun bir görünüme sahip olacakları için daha ince görünürler. Eğer dudaklarınızda çatlama ve kuruma sorunları mevcutsa koruyucu dudak kremleri kullanabilir, onun üzerine ruj uygulamanızı yapabilirsiniz.

Kurumuş dudaklarınıza ruj uygulaması öncesinde peeling uygulaması yapmanızda dudaklarınızdaki kabuklaşmış dokudan kurtulmanızda ve hatları düzgün bir dudak görüntüsü elde etmenizde faydalıdır.  Bu peeling uygulaması kan dolaşımınızı da hızlandıracak dudaklarınız solgun rengini pembeye bırakacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir