Anne & Bebek

Hamilelikte 1 Aylık Bebek Ultrason Görüntüsü

Hamilelikte 1 Aylık Erkek Bebek Ultrason Görüntüsü

Anne adayları için en heyecan verici durumlardan birisi de bebeğini ultrasonda ilk defa görecek olmasıdır. Bu durum hem anne hem de baba adayı için heyecan ve sevinç verici bir durumdur. Hamilelikte 1 aylık olan erkeğin ultrasonda görüntüsü nasıl olur  merak edilen bir konudur. Bu dönemde bebeğinizi tam net olarak görmeniz mümkün değildir. Çünkü bebeğpiniz gözle görülmeyecek kadar ufaktır. Daha şekillenmeye bile yeni yeni başlamaya çalışıyor. Bu sebepten dolayı en net şekilde 18 ila 20 hafta aralığında  görmeniz mümkün olacaktır. Erkek bebek cinsiyetini belirlemek için daha çok 18 ile 20 hafta aralığında ultrasonda inceleme yapılması gerekir. Onun dışında erkek bebeğinizi ultrasonda net şekilde görmeniz mümkün olmayacaktır. Bu haftalarda bebek cinsiyeti belirginleşir. Yanılma payının olup olmayacağını soracak olursanızda çok az denilebilir. 1 aylık erkek bebek ultrason görüntüsü anne karnında nasıldır diye sorduğunuzda ise net olarak açıklamamızı şu şekilde yapabilmemiz mümkündür. Bebeğin 1 aylıkta anne karnında görülme durumu çok azdır.

Hamilelikte 1 Aylık Kız Bebek Ultrason Görüntüsü

Hamilelik dönemlerinde 1 aylık ultrason görüntüsü ayrı bir yer eden konudur. Çünkü ilk defa bebeklerini ebeveynlern görmek için sabırsızlaşır. Fakat hamilelik ilk 1 ay döneminde ister erkek bebek olsun ister kız bebek olsun utrasonda tam olarak görülen bir vaziyette değildir. Zaten bu süre zarfında da doktorlar tarafından cinsiyet belirimi bile yapılmaz.           Yapılsa bile yanılma payı çok fazla yüksek olacaktır. Kız bebeklerinizi erkek bebeklerde olduğu gibi ancak 18 ile 20 hafta aralığı içerisinde net olarak ultrasonda görmeniz mümkün olacaktır.

Hamilelikte 1 Aylık Bebeğin Hareketleri Nasıl Olur?

Annenin kesesi içerisinde yer alan bebeğiniz, haftalar ilerledik sıra gelişimlerini daha hızlı şekilde tamamlamaya başlayacaktır. Doğal olarak yapmış olduğu her bir hareketleri daha net şekilde anlamaya başlamanız kaçınılmaz olacaktır. İlk 1 aylık olan bebeğiniz anne karnında çok fazla hareket halinde olmayacaktır. Belirli bir yeri bulan bebeğiniz o yerde sabit şekilde kalacaktır. Haftalar sonra daha fazla gelişmeye başladıkça büyüyecek ve kendine yer bulamaz hale gelecektir. Bu dönem zarfında hareketleri daha fazla olacak ve hatta tekme atma pozisyonlarına bile geçmeye başlayacaktır. Hamilelikte 1 aylık bebeğin hareketleri nasıl olur diye sorduğunuzda ultrasonda bakıldığı zaman bile çok net bir açıklama yapılması mümkün olmayacaktır.

Hamilelikte Bir Aylık Bebeğin Hareketleri Nelerdir?

Anne ve baba adaylarını şüphesiz en çok heyecanlandıran eylemlerin başında bebeğin anne karnında yapmış olduğu hareketlerin olduğu söylenebilir. Bebeğinizin ne kadar canlı olduğunun en güzel kanıtlarından birisi de anne karnında yapacağı hareketleri olacaktır. Anneler, bebeklerin yapmış olduğun hareketleri daha fazla hissetmeye başladık sıra bebeklerine bağlılıkları daha fazla olmaya başlayacaktır. Tabi ki böyle anlarda da anne adaylarının kafasında birden fazla sorular oluşmaya başlıyor denilebilir. Bebeğiniz anne karnında hareket eylemine henüz 9.hafta itibariyle başlayacaktır. Onun dışında  önceden hareketleri hissetmeye başlamanız hiçte mümkün bir durum olmayacaktır.  Özellikle 16. haftadan sonra anne karnına yapmış olduğu baskılar normalden daha fazla olmaya başlayacaktır. Anne normalde bebeğin hareketlerini çok fazla anlayamazken 16.haftadan sonra hareketlerini daha iyi şekilde anlamaya başlamış olacaktır. Bebeğiniz ilk bir ay içerisinde hareketleri olmayacak. Gelişimi yavaştan belirginleşmeye başlayacaktır.

Hamilelikte Bir Aylık Bebeğin Durumu

Hamilelikte bir aylık bebeğin durumunu anlamak çokta mümkün değildir. Bir aylıkk bebeğinizle ilgili ne hissetme ne de görme durumu çok fazla mümkün olmayacaktır. Bu sebeple ilerleyen haftaları beklemeniz daha sağlıklı şekilde uktrasonda bebeğinizi görmenizi sağlayacaktır.

Bir Aylık Bebek Kaç Haftalıktır?

Bir aylık bebek 4-5 haftalıktır. Daha yeni yeni oluşumlarını tamamlamaya başlar. Anne karnında bu dönemde adeta nokta şeklinde denebilecek kadar çok fazla küçüktür. Bebeğinizi bir aylık döneminde ultrasonda göremezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir